"Rodzinny park rozrywki Zagroda Kociewska” to miejsce gdzie schola parafialna wraz ze swoimi opiekunami miło spędziła swój wakacyjny czas na świeżym powietrzu, korzystając z wielu atrakcji, które możemy zobaczyć na zdjęciach. Humory dopisywały, pogoda również. Dziękujemy Ks. Proboszczowi za wszelką życzliwość i możliwość wyjazdu, który jeszcze bardziej nas zintegrował.

Galeria zdjęć »

 

 

 

Z radością dzieci i młodzież rozpoczęły czas wakacji. Z tej racji ministranci i kandydaci naszej parafii przeżyli niezapomniane atrakcje w Fabryce Przygody. Chłopcy musieli pokonać tor przeszkód, przejść przez park linowy, archery tag, zmierzyć się na strzelnicy i grze terenowej. Najważniejsze, że opuszczając Fabrykę Przygody, każdy wyjechał zmęczony, ale z wielkim uśmiechem na twarzy. 

Galeria zdjęć »

W sobotę, 26 czerwca w ogrodzie ks. Proboszcza, nasza schola miała wspólne ognisko na rozpoczęcie wakacji. Pragniemy bardzo podziękować Pani Sylwii Noch i Pani Elżbiecie Piontek za prowadzenie naszej parafialnej scholi. Życzymy wszystkim dzieciom bezpiecznych i błogosławionych wakacji. 
Galeria zdjęć »

W tym roku zakończenie roku szkolnego i katechetycznego podzieliliśmy na dwa dni. W czwartek, 24 czerwca swoje zakończenie obchodzili uczniowie klas 8 szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Pelplinie, natomiast w piątek miało miejsce zakończenie pozostałych uczniów ze wszystkich szkół na terenie naszej parafii. Mszy świętej zarówno w czwartek jak i w piątek przewodniczył ks. Proboszcz, gdzie dziękował dobremu Bogu za kolejny rok szkolny, a także prosił o Boże Błogosławieństwo na rozpoczynające się wakacje. 

Galeria zdjęć »

W dzień ojca, 23 czerwca ministranci i kandydaci naszej parafii, spotkali się przy ognisku i boisku na wspólnej integracji na zakończenie nadchodzącego roku szkolnego. Słowa wdzięczności kierujemy do ks. Proboszcza jak i rodziców, którzy zawsze służą pomocą, by uszczęśliwić naszych ministrantów i kandydatów. 

Galeria zdjęć »

W piątek, 18 czerwca w kościółku Bożego Ciała odbyło się zakończenie roku szkolnego dla Przedszkolaków z Jedynki. Rozpoczęliśmy je wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadził ks. Proboszcz. Następnie miała miejsce akademia, w której dzieci uczciły swojego patrona św. Jana Pawła II.

Galeria zdjęć »


Każdego 13-stego dnia miesiąca gromadzimy się jako wspólnota parafialna na nabożeństwie fatimskim. W tym miesiącu przepadło to we wspomnienie św. Antoniego, który jest tak bliski naszemu sercu, gdyż jest patronem osób i rzeczy zagubionych. 
Galeria zdjęć »

Dziś (10 czerwca) w Kościele katolickim w Polsce kończy się zwyczajowa oktawa Bożego Ciała, będąca rozłożeniem na kolejne dni świętowania Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na zakończenie oktawy, Mszę świętą sprawował ks. Proboszcz, po której miała miejsce precesja Eucharystyczna oraz poświęcenia wianków. W sposób szczególny dziękujemy Wszystkim, którzy tak pięknie zaangażowali się w tegoroczną Uroczystość Bożego Ciała. 

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry