W każdy poniedziałek w czasie adwentu, o godz. 16.30 odbywają się roraty dla dzieci do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Dziś we wspomnienie św. Mikołaja, naszą wspólnotę parafialną i wszystkie dzieci uczestniczące w roratach odwiedził Mikołaj, który ofiarował dzieciom słodkości. 
Galeria zdjęć »

W niedzielę, 05 grudnia na Mszy świętej o godz. 12.00, ks. Proboszcz poświęcił medaliki dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią pierwszy raz do stołu Pańskiego. Przypominamy, że dzieci z zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie mają Komunię świętą 05 czerwca 2022 roku. Natomiast dzieci ze szkoły nr 2 mają 12 czerwca 2022 roku. 
Galeria zdjęć »

Przez cały Adwent, w naszej wspólnocie parafialnej odbywają się roraty, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do świat Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, a w każdy poniedziałek o godz. 16.30 roraty dla dzieci do trzeciej klasy szkoły podstawowej. 
Galeria zdjęć »

Adwent to czas radosnego oczekiwania na powtórne narodzenie Pana Jezusa. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny, liturgiczny i obejmuje cztery kolejne niedziele. Okres adwentowy kończy się w Wigilię Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia.

Aby jak najlepiej przygotowań się do zbliżających świąt, pomogą nam w tym roraty. Msza święta roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, natomiast dla dzieci, do trzeciej klasy podstawowej włącznie w każdy poniedziałek o godz. 16.30. 

Każdego 13-stego dnia miesiąca gromadzimy się jako wspólnota parafialna na nabożeństwie fatimskim. W tym miesiącu w sposób szczególny otoczyliśmy naszą modlitwą wszystkich zmarłych, szczególnie zmarłych z naszych rodzin, dusze w czyśćcu cierpiące i wszystkich spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu.  
Galeria zdjęć »

W piątek (12 listopada) o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msze świętą sprawował ks. Proboszcz w intencji leśników i myśliwych. W czasie Eucharystii leśnicy i myśliwi dziękowali Dobremu Bogu przez wstawiennictwo ich patrona św. Huberta nad poszczególnymi wspólnotami. Po Mszy św. odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej pod dyr. Mieczysława Leśniczaka. 

Galeria zdjęć »

11 listopada na hali sportowej ZKiW nr 1 w Pelplinie, odbył się turniej halowej piłki nożnej dla służb liturgicznych z dekanatu gniewskiego i pelplińskiego. Rozgrywki były przeprowadzone w trzech kategoriach. Poniżej publikujemy wyniki według kategorii:

a) kategoria ministrant: rocznik 2010-2014
1. miejsce: Pelplin
2. miejsce: Bobowo
3. miejsce: Nowa Cerkiew 

b) kategoria lektor młodszy: rocznik 2006-2009
1. miejsce: Bobowo
2. miejsce: Gniew
3. miejsce: Pelplin
4. miejsce: Wielki Garc
5. miejsce: Jabłowo
6. miejsce: Nowa Cerkiew

c) kategoria lektor starszy: rocznik 2001-2005
1. miejsce: Pelplin
2. miejsce: Jabłowo
3. miejsce: Nowa Cerkiew

Gratulujemy wszystkich zwycięzcom, szczególnie naszym ministrantom za piękną i godną wzoru sportową rywalizację. Zwycięzcy pierwszego miejsca w każdej kategorii przechodzą do rozgrywek ministranckich na etapie rejonowym, które odbędą się w Starogardzie Gdańskim w marcu 2022 roku. Dziękujemy za pomoc w organizacji rodzicom naszych ministrantów i dyrekcji Jedynka Pelplin.  

Galeria zdjęć »

 

11 listopada jest dniem Święta Państwowego w Polsce,  obchodzonym dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). 

Z tej racji Msza święta za naszą Ojczyznę odbyła się o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem ks. Proboszcza, gdzie modliliśmy się wraz z władzami naszego Miasta i Gminy Pelplin, oraz pocztami sztandarowymi, delegacjami i parafianami o pokój dla naszej Ojczyzny, a także o wierność Bogu i Ewangelii.

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry