W trosce o wiernych rozpoczynamy transmisje nabożeństw z naszego kościoła Bożego Ciała. W tych trudnych dniach, kiedy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, pragniemy trwać na modlitwie z naszymi parafianami. Poniżej znajdziemy transmitowane w internecie nabożeństwa z naszego kościółka. Transmisja aktywna będzie w internecie 5 min przed każdym nabożeństwem.

Różaniec i Msza Święta, niedziela 25 października, godz. 17:30

22 października w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, który jest patronem naszej pelplińskiej jedynki.

Tego dnia dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, katecheci, dzieci i ich rodzice modlili się o wstawiennictwo naszego wielkiego rodaka. Podczas Mszy św. wręczyliśmy nagrody wszystkim uczestnikom międzyszkolnego konkursu papieskiego.
Galeria zdjęć »

Jesienią 1939 r. hitlerowcy wymordowali niemal wszystkich członków kapituły Diecezji Chełmińskiej (jej siedziba mieściła się wówczas w Pelplinie) oraz profesorów Pelplińskiego Seminarium Duchownego i nauczycieli Collegium Marianum. Wydarzenie to nazwano „Krwawą Pelplińską Jesienią”. Większość spośród 24 ofiar zamordowano 20 października 1939 r. na terenie koszar wojskowych w Tczewie. Dlatego dzisiaj, pragniemy w naszych modlitwach pamiętać o tej strasznej historii, która miała miejsce na terenie naszego miasta.

We wtorek, 13 października o godz. 20.00 w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem ks. Proboszcza, uczestniczyliśmy w nabożeństwie na zakończenie Objawień Fatimskich. Podczas nabożeństwa odmówiliśmy wspólnie różaniec w intencji ustania pandemii, o łaskę zdrowia dla ludzi chorych, cierpiących, a także o łaskę zdrowia i Bożą opiekę dla wszystkich rodzin naszej parafii. Nabożeństwo zwieńczyliśmy procesją fatimską wewnątrz Bazyliki Katedralnej. Galeria zdjęć »

W niedziele, 11 października podczas Mszy świętej o godz. 12.00 ks. Proboszcz poświęcił różańce dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią po raz pierwszy do stołu Pańskiego.

I Komunia święta dla jedynki odbędzie się 23 maja 2021, a dla dwójki 30 maja 2021 roku.

Galeria zdjęć »

Dzisiaj, przypada XX dzień papieski pt. „Totus Tuus”. Młodzież z naszego wolontariatu przed Bazyliką Katedralną zbiera ofiary do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Galeria zdjęć »

Powakacyjnej przerwie i obostrzeniach związanych z pandemią, nasza schola wznawia swoją działalność. Dzisiaj podczas próby w sposób szczególny pragnęliśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia naszemu ks. Proboszczowi z okazji urodzin.

Galeria zdjęć »

Dzisiaj, 09 października obchodzimy urodziny naszego Księdza Proboszcza. Jako wspólnota parafialna, pragniemy szczególnie otoczyć modlitwą Ks. Proboszcza, prosząc o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej - Matki Kapłanów.

W sobotę, życzenia księdzu Proboszczowi złożyli ministranci i schola.