Dobiegają końca prace remontowe na poddaszu i wieży naszej pelplińskiej katedry. Już niedługo część z nich zostanie udostępniona zwiedzającym. Poniżej udostępniamy postępy prac wykonanych na poddaszu naszej pięknej katedry.

W trosce o wiernych od dzisiaj rozpoczynamy transmisje nabożeństw z naszego kościoła Bożego Ciała. W tych trudnych dniach, kiedy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, pragniemy trwać na modlitwie z naszymi parafianami. Poniżej znajdziemy transmitowane w internecie nabożeństwa z naszego kościółka. Transmisja aktywna będzie w internecie 5 min przed każdym nabożeństwem.

W środę, 1 lipca, o godz. 19.00 w Bazylice katedralnej odbył się pierwszy koncert w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncerty będą odbywały się w każdą środę lipca i sierpnia. Szczegóły na plakatach przed katedrą. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

Ksiądz Biskup Diecezjalny ustanowił w sobotę, 27 czerwca 2020 roku 89 nowych ceremoniarzy z 42 parafii dla diecezji pelplińskiej. Wśród kandydatów posługę przyjęli nasi ministranci: Łukasz Bobkowski i Bartłomiej Kudzia, którym gratulujemy zdobycia najwyższego stopnia w służbie liturgicznej.

W czwartkowe popołudnie w ogrodach parafialnych zgromadzili się nasi ministranci na ognisku podsumowującym rok służby liturgicznej w naszej parafii. Spotkaniu towarzyszyły różne zabawy.

W czwartek 25 czerwca w Bazylice katedralnej odbyło się zakończenie roku szkolnego i katechetycznego uczniów klas ósmych:
– o godz. 9.00 Msza św. młodzieży z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1
– o godz. 11.30 Msza św. młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2

W poniedziałek, 22 czerwca, odbyły się ćwiczenia Powiatowej Straży Pożarnej z Tczewa na terenie Opactwa Pocysterskiego.

W niedzielę, 21 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 12:00 zostali ustanowieni nowi ministranci. Po kilku miesięcznym okresie kandydatury ministranci po raz pierwszy ubrali szaty ministranckie - komżę i kołnierz. Ks. Proboszcz udzielił nowym ministrantom specjalnego błogosławieństwa. Życzymy gorliwości w służbie przy ołtarzu Pana.