W łączności z odpustem Parafii Katedralnej uczciliśmy św. Bernarda – patrona naszego miasta. Tego dnia na Przystani Jana III Sobieskiego ustawił się jarmark z licznymi stanowiskami naszych pszczelarzy, któremu towarzyszyły liczne koncerty.

W czwartek (15 sierpnia) obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust Bazyliki katedralnej. O godz. 10.00 zgromadziliśmy się na Przystani Jana III Sobieskiego, gdzie została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. O godz. 15.00 w kościele Bożego Ciała odbyły się uroczyste Nieszpory.

13 sierpnia zgromadziliśmy się tradycyjnie na nabożeństwie fatimskim.

W sobotę, 13 lipca tradycyjnie zgromadziliśmy się na nabożeństwie fatimskim, aby zawierzyć Matce Bożej intencje naszej parafii oraz osobiste.

W dniach od 03 do 06 lipca w Gowidlinie odbyły się rekolekcje letnie dla ministrantów i lektorów z Diecezji Pelplińskiej. W rekolekcjach uczestniczyło 56 ministrantów z 13 parafii (Strzepcz, Tczew - św. Maksymiliana, Dzierżążno, Borowo, Pelplin, Jabłowo, Cekcyn, Nowe, Sulęczyno, Tczew - Matka Kościoła, Skarszewy - Michała Archanioła, Czarna Dąbrówka, Gniewino) oraz 8 kleryków i 2 kapłanów.
W trakcie rekolekcji uczestniczyliśmy w Mszach świętych, modlitwach, zajęciach w grupach, w grze terenowej, w rozgrywkach sportowych z miejscowym klubem piłkarskim FC Gowidlino. Była też możliwość kąpieli w jeziorze i zwiedzania 44 Bazy Lotnictwa Morskiego Marynarki Wojennej w Siemirowicach.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie świetnej atmosfery, a także opiekunom, którzy włożyli wiele sił i zaangażowania w opiekę nad ministrantami.

Pierwszy tydzień wakacji był dla naszej świetlicowej wspólnoty czasem
na wspólną rekreację i rozrywkę. Już od poniedziałku 24 czerwca
wszystkie chętne Świetliki – a uzbierało się ich aż 56 - mogły wziąć
udział w czterodniowych półkoloniach. Każdy dzień był ciekawy i
intensywny, a pogoda wymarzona. Rozpoczęliśmy nasze półkolonie „z
przytupem”, bo od wystrzału z hakownicy. Tę i wiele innych atrakcji
zafundował nam Mistrz Jacenty Ordowski i jego kompanija, którzy
odkryli przed nami wiele tajników średniowiecznego życia. Poznaliśmy
też historię cennych rękopisów oraz zupełnie współczesnego druku oraz
nauczyliśmy się jak czerpie się papier, a to dzięki warsztatom z
bibliotece diecezjalnej w Pelplinie

W czasie naszych półkolonijnych spotkań mieliśmy też okazję zmierzyć
się z nowoczesnymi technologiami. Najpierw dzięki instruktorom z
zaprzyjaźnionej tczewskiej Stacji Dobrego Czasu Świetliki programowały
z robotami Dot i Dash oraz LEGO Story Strter,  LEGO Smart i
LearnToLearn. Później dzięki naszym wychowawcom mogły poznać
fascynującą historię małego ufoludka Scottiego i zaprogramować jego
działania, by pomóc mu w powrocie do domu.

W programie znalazł się też wyjazd do kina, na plac zabaw i parku
trampolin, no i oczywiście basen. Wszystko to było możliwe dzięki
życzliwemu wsparciu wielu osób i instytucji, którym składamy serdeczne
podziękowania. Nasz wypoczynek dofinansowany został przez Urząd Miasta
i Gminy w Pelplinie, Urząd Województwa Pomorskiego, Gminną Komisję ds.
Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pelplinie oraz
Parafię Katedralną w Pelplinie. Wsparcie rzeczowe otrzymaliśmy od
państwa Danuty i Leszka Melerów z Piekarni Meler oraz pani Krystyny
Rąbała z Masarni Rąbała.

W Uroczystość św. Piotra i Pawła z naszej parafii wyruszył rajd rowerowy, który łącznie liczył 45 km. Wyruszając z parafii, pierwszym i zarazem najważniejszym celem było Piaseczno, gdzie odprawiliśmy Msze świętą, a następnie udaliśmy się do studzienki. Nakarmieni Bożym Słowem i Komunią świętą pojechaliśmy do Dzierżążna, aby tam wzmocnić swoje ciało przez wspólnotowego grilla. Ostatni odcinek pokonaliśmy przejeżdżając przez Bielawki i Górkę Papieską. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszego parafialnego rajdu rowerowego.

W czwartek, 27 czerwca o godz. 18:00 Ksiądz Proboszcz przewodniczył Mszy św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy odbyła się procesja Eucharystyczna wokół naszego "kościółka". Na zakończenie Mszy św. odbył obrzęd błogosławieństwa przyniesionych przez nas wianków.