"Kościół potrzebuje muzyków.... ...Tysiące wierzących umacniało swoją wiarę muzyką, która wypływała z serc innych wierzących i stawała się częścią liturgii, a przynajmniej bardzo cenną pomocą w jej godnym sprawowaniu. Śpiew pozwala przeżywać wiarę jako żywiołową radość i miłość, jako ufne oczekiwanie na zbawczą interwencję Bożą."

Jan Paweł II

14.10.2004 r. powstał parafialny zespół wokalno-instrumentalny QUO VADIS. Założycielami byli członkowie scholi parafialnej i ministranci.

Na początku zespół liczył 20 osób:  5 osób grających na gitarze klasycznej, akustycznej i basowej, na instrumentach klawiszowych i perkusji,  11 osób śpiewających i 4 osoby z obsługi technicznej. Jednak skład zespołu ciągle ulegał zmianie.

Angażując się w śpiew w naszej Parafii niejednokrotnie oddaje swój wolny czas na udoskonalanie śpiewu.

Próby odbywają się raz w tygodniu, na których ćwiczymy i uczymy się pieśni (zazwyczaj we wtorki o godz. 19.00 w wikariatce).
Zespół udziela się w wielu uroczystościach kościelnych, bierze czynny udział w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez społeczność Pelplina. Swoim śpiewem ubogaca niedzielną Mszę św.  i  inne  uroczystości.

Dzięki życzliwości ks. Proboszcza mamy okazję na wspólne wyjazdy do kina, teatru.  Również w czasie wakacji wyjeżdżamy na wypoczynek, aby zregenerować siły i wróci z nowymi pomysłami  na następny rok.

Oto  kilka dat z naszej działalności:

20 maja 2006 r. na terenie rekreacyjno-sportowym przy Kościele Bożego Ciała odbył się Festyn parafialny z okazji Jubileuszu ks. Proboszcza na którym zespół zagrał.

W dniach od 21 do 23 sierpnia 2006r. zespół przebywał na obozie w Żalnie.

W dniach od 26 do 29 sierpnia 2007r. zespół przebywał w Łebie, gdzie po niedzielnej Mszy św. odbył się krótki koncert.

15 czerwca 2008r. zespół przebywał w Skarszewach, gdzie podczas wszystkich Mszy św. animował śpiew w kościele parafialnym., gdzie Proboszczem jest ks. Ryszard Konefał.

16 lipca 2009r. zespół przebywał w Brusach,  był to czas wypełniony nie tylko  rozrywką i zabawą ale wieloma ćwiczeniami.

16 września 2006r. oraz  19 września 2009r.  w Piasecznie podczas diecezjalnego zjazdu młodzieży zespół  miał swój koncert.

W dniach od 15 do 18 lipca 2010r. zespół przebywał na wypoczynku w Brusach.

Wielkanoc 2014 roku - wydana została płyta "Prawda Jedyna".

W dniach od 4 do 6 lipca 2014 roku zespół przebywał na wakacyjnym wypoczynku w parafii Lipusz.

Lipiec 2015 roku - wyjazd do Borska na warsztaty i wypoczynek letni. Występ w parafii Wiele.

02.04.2016 roku - wyjazd integracyjny do Gdyni (Centrum Nauki Eksperyment, film "Cuda z nieba" w Multikinie)

07.10.2017 roku - wyjazd integracyjny do Gdańska (Escaperoom, kino Krewetka)

Przez cały czas trwania naszego zespoły mieliśmy kilku opiekunów. Pierwszym był ks. Grzegorz Kudelski, następnie ks. Wiesław Szuca, ks. Karol Misiurski, ks. Łukasz Delewski, ks. Maciej Zabrocki, a obecnym jest ks. Krzysztof Piątek.

Obecnie zespół liczy 13 osób, w tym 5 osób grających na gitarach, wiolonczeli, klawiszach i na cajonie.

Każdego 13 dnia miesiąca gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim, aby uświetnić śpiewem wieczorną modlitwę.