W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

W poniedziałek (24 lutego) o godz. 17.00 w Bibliotece Diecezjalnej odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Instytutu inicjatyw Europejskich w związku z projektami realizowanymi w naszym mieście. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

26 lutego – Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem naszych głów w Bazylice katedralnej w następującym porządku:
o godz. 7.00,
  –    pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny,
17.00  –    z udziałem dzieci,
18.00  –    Msza św. wieczorna.

W czwartek o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Droga Krzyżowa (w piątek) w kościele Bożego Ciała:
– z udziałem dzieci w wieku przedszkolnym do klas III o godz. 16.00,
– z udziałem dzieci starszych o godz. 17.00,
– z udziałem dorosłych o godz. 18.00,
– o godz. 19.00 Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży.
Tego dnia na nabożeństwach Drogi Krzyżowej przepraszać będziemy za słabości we wspólnocie Kościoła.

W sobotę (29 lutego) przypada Dzień skupienia kapłanów. O godz. 11.00 w Bazylice katedralnej Nabożeństwo pokutne dla kapłanów diecezji pelplińskiej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

Gorzkie Żale o godz. 15.00.
Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
Gorzkie Żale:
– z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 11.40
– z udziałem młodzieży o godz. 13.10.

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy pierwszą niedzielą Wielkiego Postu (1 marca). Trwać będą do środy (4 marca). Msze św. z nauką rekolekcyjną w Bazylice katedralnej o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź święta w czasie rekolekcji 30 minut przed Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Kandydatów na rodziny zastępcze poszukuje Powiatowe Centrum Pomocy rodzinie w Tczewie. Zapraszamy małżonków lub osoby niepozostające w związku małżeńskim. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać w biurze parafialnym.

Odeszła do wieczności:
śp. Krystyna Czechowska, zamieszkała przy ul Kopernika 2B
Naszą zmarłą siostrę polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Porządek Mszy św. w kaplicy pw. Świętego Józefa:
– od poniedziałku do piątku o godz. 6.45;
–  w sobotę o godz. 9.30 Msza św. za chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień;
– w niedzielę o godz. 9.30.
Gorzkie Żale w kaplicy o godz. 9.00.
Droga Krzyżowa w kaplicy o godz. 18.30.