W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:  Aby osobiste spotkanie z Jezusem wzbudzało w wielu młodych ludziach pragnienie ofiarowania Mu własnej egzystencji w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

Nabożeństwo czerwcowe w Bazylice katedralnej:
– w niedzielę o godz. 15.00
   w tygodniu:
– przed Mszą św. wieczorną.


W środę, 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Msze św. w Bazylice katedralnej
o godz.   7.00, 
               8.00,
             17.00,
             18.00 w kościele Bożego Ciała.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
   
W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała.
Piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę (27 czerwca) w Bazylice katedralnej o godz. 8.00 Msza św. w 25. Rocznicę Samorządności. Modlić się będziemy za wszystkich, którzy w ciągu 25 lat uczestniczyli w samorządzie naszego miasta i gminy.

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:
25 czerwca (czwartek) w Bazylice katedralnej:
– o godz. 10.00 dla klas III młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na zakończenie ich nauki w gimnazjum.
26 czerwca (piątek) w Bazylice katedralnej o godz. 8.00 dla pozostałych klas.
O godz. 11.00 dla młodzieży ponadgimnazjalnych w kościele Bożego Ciała.
Spowiedź św. w Bazylice katedralnej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży 24 czerwca, tj. w środę od godz. 15.00 do 16.00.

Wyjazd dzieci ze świetlicy parafialnej na wypoczynek do Garczyna w sobotę, 27 czerwca o godz. 11.00. Spotkanie o godz. 10.40 przy kościele Bożego Ciała.

Wyjazd grupy scholi i ministrantów na wypoczynek do Garczyna we wtorek, 30 czerwca o godz. 11.00. Spotkanie o godz. 10.40 przy kościele Bożego Ciała.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry