We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

W Bazylice katedralnej trwają remonty. Wszystkie nabożeństwa odprawiane są w kościele Bożego Ciała.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 podamy termin uroczystości komunijnej w roku 2020. Zapraszamy na nią rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Stołu Pańskiego.
Na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy młodzież klas siódmych, która rozpoczyna przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie na którym zostaną wręczone indeksy. Do udziału we Mszy św. zapraszamy również ich rodziców.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę (29 września) na Mszę św. o godz. 13.30 zapraszamy młodzież klas ósmych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania. Po Mszy św. pierwsze spotkanie.
Tego dnia przypada 80. rocznica Upamiętnienia Pomordowanych na Ziemi Kociewskiej w czasie II wojny światowej. Uroczystości odbędą się w Szpęgawsku.
Program:
godz. 13.15 – rozpoczęcie i złożenie kwiatów na miejscu okrutnego mordu
godz. 14.00 – Msza św. za tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny (po Mszy św. Apel Poległych i salwa honorowa).

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy zbierania żywności „Kromka dla sąsiada”. Dziękuję wolontariuszom
parafii katedralnej za pomoc w zbieraniu żywności.

Porządek Mszy św. w kaplicy pw. Świętego Józefa:
– od poniedziałku do piątku o godz. 6.45;
– w sobotę o godz. 9.30 Msza św. za chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień;
– w niedzielę o godz. 9.30.

Odeszła do wieczności:
śp. Maria Draszanowska, zamieszkała przy ul Dworcowej 24A