W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Abyśmy, odrzucając kulturę obojętności, mogli zajmować się cierpieniami bliźniego, a szczególnie chorych i ubogich.
Nabożeństwo majowe w Bazylice katedralnej:
– w niedziele o godz. 15.00,
w tygodniu:
– o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.
W poniedziałek, 25 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
Msze święte w tym dniu w katedrze o godz.: 7.00, 8.00, 17.00, 18.00.
W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała.
Piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę, 31 maja przypada uroczystość Trójcy Najświętszej. Suma o godz. 8.30.
O godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.
Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci przyjętych do I Komunii Świętej oraz ich rodzin o godz. 15.00 w katedrze.
W ciągu tygodnia dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 17.00 w Bazylice katedralnej.
Do udziału w nabożeństwach zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny.
Spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w piątek (29 maja) w Bazylice katedralnej o godz. 15.30.
Parafia katedralna organizuje wyjazd młodzieży na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Legnicy, które odbędzie się 6 czerwca br. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł. Zapisy przyjmuje ks. wikariusz Maciej Zabrocki.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.
W tym roku procesja z Jezusem Eucharystycznym w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przejdzie ulicami: Mestwina, Mickiewicza, Dworcową, Kopernika, Wybickiego (Domki Jednorodzinne). Zakończenie procesji naprzeciw Ośrodka Zdrowia. Zwracam się z gorącą prośbą o udekorowanie domów na trasie procesji.
ks. Tadeusz Brzeziński
Proboszcz parafii katedralnej