W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.

Nabożeństwo majowe w Bazylice katedralnej:
– w niedziele o godz. 15.00,
w tygodniu:
– o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym.
O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
– pierwszy piątek miesiąca (4 maja) po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. w kościele Bożego Ciała od godz. 16.00.
O godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe w kościele Bożego Ciała z udziałem dzieci,
O godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
– pierwsza sobota miesiąca (5 maja).
Na Mszy św. o godz. 10.00 swojego patrona pragną uczcić strażacy miasta i gminy Pelplin. Do udziału w Uroczystościach serdecznie zapraszamy.
Tego dnia w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę (6 maja) na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w Bazylice. Jest to ostatnie spotkanie organizacyjne przed uroczystościami.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Odeszła do wieczności:
śp. Henryka Sławińska, zam. w Janiszewku