W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.

W poniedziałek (23 kwietnia) przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika,
głównego patrona Polski.

Msze św. w Bazylice katedralnej o godz. 7.00 i 8.00. W kościele Bożego Ciała o godz. 18.00.

W środę (25 kwietnia) w święto Marka Ewangelisty podczas Mszy św. modlić się będziemy o urodzaje.
Tego dnia przypada szósta (2012) rocznica śmierci biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym Arcypasterzu.
O godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (26 kwietnia) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (27 kwietnia) w kościele Bożego Ciała piętnaście minut przed Mszą św. wieczorną koronka do Bożego Miłosierdzia.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Odeszli do wieczności:
śp. Anna Błędzka,  zam. w Pelplinie, ul. Sienkiewicza 6