W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Od dzisiejszej niedzieli do 21 kwietnia trwać będzie X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Celem Tygodnia Biblijnego, jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej i wzbudzanie większego zainteresowania jego lekturą.

Dzisiaj przypada trzydziesta czwarta rocznica sakry Biskupiej Księdza Biskupa Seniora Piotra Krupy. Ogarnijmy modlitwą Księdza Biskupa Seniora wypraszając Boże błogosławieństwo.
Do Bazyliki katedralnej pielgrzymować będzie grupa świeckich doradców życia rodzinnego diecezji pelplińskiej. O godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci Komunijne. Po Mszy św. spotkanie z krawcem w Sali Kominkowej.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek w kościele Bożego Ciała piętnaście minut przed Mszą św. wieczorną koronka do Bożego Miłosierdzia.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do 17.00.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.