We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

Trwa Jarmark Cysterski. Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach naszego Miasta i w gablocie przed Katedrą.
Dzisiaj dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę (1939).
Dzieci z klas trzecich (w dniu wczorajszym) pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej rozpoczęły swoje przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymkach do Piaseczna składamy serdeczne Bóg zapłać.

W środę (20 września) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W dniach od 20 do 22 września odbędzie się w Pelplinie XIX Zjazd Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Z racji tego wydarzenia Msze św. w czwartek (21 września) o godz. 7.00 i 8.00 w kościele Bożego Ciała.

W czwartek (21 września) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W przyszłą niedzielę (24 września) na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne na którym zostaną podane daty uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Informacje dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania:
– 29 września (piątek) młodzież klas ósmych rozpoczyna swoje bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na spotkanie do kościoła Bożego Ciała o godz. 17.00.
– 13 października (piątek) młodzież parafii Katedralnej przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Biskupa Pomocniczego Arkadiusza Okroja. Spotkanie dla zainteresowanych w niedzielę (1 października) o godz. 16.00 w Bazylice katedralnej.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.