We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

Dzisiaj pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie. O godz. 10.30 Uroczysta Msza św. przy Studzience. Pielgrzymka z Pelplina do Piaseczna wyruszy w niedzielę (10 września) o godz. 5.15. Zbiórka pielgrzymów przed Bazyliką katedralną. Program uroczystości wywieszony jest w gablotach.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne.

W środę (13 września) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

W czwartek (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
O godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (15 września) o godz. 20.00 w Bazylice katedralnej odbędzie się koncert poetycko-muzyczny pt. „Poeta jest twoim bratem” na otwarcie XXII Jarmarku Cysterskiego dedykowany pamięci ks. Janusza St. Pasierba w 30. rocznicę Jego śmierci. Szczegółowy program znajduje się na plakacie przed Bazyliką.

Od 16 do 17 września trwać będzie Jarmark Cysterski. Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach na terenie naszego miasta. W ramach Jarmarku Cysterskiego w Bazylice katedralnej – w niedzielę (17 września) o godz. 10.00 – Msza św. w intencji organizatorów i uczestników XXI Jarmarku Cysterskiego, po niej krótki występ zespołów muzyki dawnej.

Pragniemy przypomnieć dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej o wspólnej pielgrzymce autokarowej
(16 września) do Piaseczna.
Program pielgrzymki został przedstawiony przez katechetów.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

Spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.