W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

W środę (30 sierpnia) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 uroczyste zakończenie XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncert będzie nagrywany dla Telewizji Polskiej. Z racji przygotowania koncertu Msze św. od poniedziałku (28 sierpnia)  do czwartku – rana (31 sierpnia) w kościele Bożego Ciała.

W czwartek (31 sierpnia) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy piątek miesiąca (1 września) w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej, modlić się będziemy w intencji tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. od godz. 16.30.
O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci.
– pierwsza sobota miesiąca (2 września) po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Tego dnia przybędą do Bazyliki katedralnej katecheci z Diecezji Pelplińskiej na spotkanie z Biskupem Diecezjalnym Ryszardem Kasyną. Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Biskupa Ryszarda.
Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.

W przyszłą niedzielę (3 września) na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.

W poniedziałek (4 września) godz. 8.00 Msza św.  na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Przed Mszą św. (od godz. 7.30) okazja do spowiedzi.
O godz. 10.30 Msza św. w Kościele Bożego Ciała na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

W miesiącu sierpniu spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.