W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem    
solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Dzisiaj Mszą św. o godz. 13.30 rozpoczynamy Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego.
Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Po Mszy św. spotkanie w Sali Katechetycznej w wikariatce.

Mszą św. o godz. 16.00 rozpoczynamy przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież klas ósmych wraz ze swoimi rodzicami zapraszamy do udziału w Eucharystii.
W kościele Bożego Ciała o godz. 18.00 rozpoczniemy Uroczystości odpustowe ku czci Aniołów Stróżów.
O godz. 17.30 odmówimy modlitwę różańcową.
O godz. 18.00 uroczysta Msza św.
Z racji uroczystości odpustowych kościół Bożego Ciała będzie przez cały dzień otwarty byśmy mogli uzyskać odpust zupełny.
Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy.

W środę (5 października) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy czwartek miesiąca (6 października) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca (7 października) po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. od godz. 16.00.
O godz. 17.00 Msza św. z modlitwą różańcową z udziałem dzieci.

W sobotę (8 października) w Bazylice katedralnej odbędzie się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów.
Do udziału zapraszamy Margaretki, osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów.
O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

W przyszłą niedzielę (9 października) na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy różańce i książeczki dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

Nabożeństwa różańcowe w październiku:
– z udziałem dorosłych o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.
– w tygodniu od poniedziałku do piątku z udziałem dzieci o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała.

Zapraszamy do zwiedzania Barokowego Zespołu Parkowego w Ogrodzie Biskupim. Godziny otwarcia wywieszone są w gablotach przed kościołami. Podczas spaceru skorzystać można z nowo otwartej kawiarni. Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry