W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 koncert w Bazylice katedralnej w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W miesiącu sierpniu spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Zapraszamy do zwiedzania Barokowego Zespołu Parkowego w Ogrodzie Biskupim.
Godziny otwarcia wywieszone są w gablotach przed kościołami.
Podczas spaceru skorzystać można z nowo otwartej kawiarni.
Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

W poniedziałek (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – uroczystość odpustowa Bazyliki katedralnej.
Porządek uroczystości:
– 14 sierpnia (niedziela), w wigilię Wniebowzięcia NMP o godz. 20.00 wspólny różaniec i Apel Jasnogórski (z racji uroczystości odpustowych Apel Jasnogórski przeniesiony jest z soboty na niedzielę).
– 15 sierpnia (poniedziałek) o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
O godz. 15.00 uroczyste Nieszpory.
Błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i kwiatów po każdej Mszy św. oraz po Nieszporach.
W łączności z odpustem Parafii Katedralnej uczcimy św. Bernarda – patrona naszego miasta. Porządek imprez, które będą trwały cały dzień, na Przystani Jana III Sobieskiego znajduje się na plakatach na terenie naszego miasta.