W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi
wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

Od 1 do 8 maja trwa Tydzień Biblijny. Celem Tygodnia Biblijnego, jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej i wzbudzanie większego zainteresowania jego lekturą.

Nabożeństwo majowe w tygodniu (od poniedziałku do piątku):
– o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała z udziałem dzieci,
– dla dorosłych o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

We wtorek (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Msze św. w porządku niedzielnym.
O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

W środę (4 maja) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (5 maja) o godz. 18.00  Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca (6 maja) po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. w katedrze od godz. 16.30.
O godz. 17.00 i 18.00 Msza św. w łączności z nabożeństwem majowym.   

W pierwszą sobotę miesiąca (7 maja) chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.
O godz. 11.00 do Bazyliki katedralnej pielgrzymować będą strażacy z Miasta i Gminy Pelplin, aby wypraszać przez wstawiennictwo św. Floriana opiekę i Boże błogosławieństwo dla siebie i swoich rodzin.

W przyszłą niedzielę (8 maja) na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.

Pragniemy poinformować, że Barokowy Zespół Parkowy w Ogrodzie Biskupim czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00; w soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 19.00. Podczas spaceru skorzystać można z nowo otwartej kawiarni. Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego wypoczynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry