W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała zobowiązani są do zasłaniania twarzy maseczką.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w Bazylice katedralnej.

W II Niedzielę Adwentu ofiary zebrane podczas Mszy św. zostaną przekazane na rzecz pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
Na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy medaliki dzieciom, które przygotowują się do swojej Pierwszej Komunii Świętej.

Roraty o godz. 7.00.
Dzieci do klas trzecich szkoły podstawowej uczestniczą w roratach z lampionami w każdy poniedziałek o godz. 16.30.

W środę (8 grudnia) przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Tego dnia w naszej parafialnej wspólnocie ponowimy akty zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie roku pod jego patronatem.
W tę radosną uroczystość przypada dziewiąta rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej.
Ogarnijmy modlitwami naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na długie lata posługi pasterskiej dla Kościoła pelplińskiego.
O godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (9 grudnia) o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od II Niedzieli Adwentu (5 grudnia) rozprowadzać będziemy świece
na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 15 zł,
– małe świece w cenie 8 zł.
Caritas parafialna rozprowadzać będzie opłatek na stół wigilijny.
Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy.
Opłatek wigilijny można nabyć po niedzielnych Mszach św. oraz w biurze parafialnym.

Intencje mszalne na rok 2022 przyjmujemy w biurze parafialnym.

Z racji pandemii nie jest możliwe przeprowadzenie akcji „Serce pełne dobra miej” w sklepach na terenie naszej parafii. Ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących można składać do skarbonki
św. Antoniego (pod chórem) lub przez bezpośredni kontakt w biurze parafialnym. Za zrozumienie i wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!
 
Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).

ks. Tadeusz Brzeziński 
Proboszcz parafii katedralnej


    

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry