We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych została odwołana w diecezji pelplińskiej z dniem 6 czerwca 2020 r. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała zobowiązani są do zasłaniania twarzy maseczką.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w Bazylice katedralnej.

Trwa Jarmark Cysterski. Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach naszego Miasta i w gablocie przed Katedrą.
Dzieci z klas trzecich (w dniu wczorajszym) pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej rozpoczęły swoje przygotowanie do pełnego uczestnictwa we Mszy św.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymkach do Piaseczna składamy serdeczne Bóg zapłać.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (24 września) młodzież klas ósmych rozpoczyna swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywać się będą na terenie Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1. Zainteresowani zostali poinformowani o szczegółowym programie Dni Skupienia.

W sobotę (25 września) na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj udzieli promocji ceremoniarzom diecezji pelplińskiej.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej (od poniedziałku do piątku).