W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj ogarniamy modlitwą kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. na placu przed Bazyliką katedralną.
Tego dnia przypada też dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

W środę (29 lipca)o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (30 lipca) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Tego dnia wyruszy 29. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tych którzy będą pielgrzymowali na Jasną Górę, w ograniczonej ilości z racji pandemii, ogarnijmy serdeczną modlitwą.

W pierwszą sobotę miesiąca (1 sierpnia) po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

W lipcu i sierpniu w środy o godz. 19.00 koncerty w Bazylice katedralnej w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała w ciągu całego tygodnia od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

W każdą niedzielę Msza św. dla chorych z kościoła Bożego Ciała o godz. 18.00 transmitowana jest na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl

Odeszli do wieczności:
śp. Jerzy Wałaszewski, zamieszkały przy Przystani Jana III Sobieskiego