W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.

10 lutego – Środa Popielcowa. W tym dniu obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem naszych głów w Bazylice katedralnej w następującym porządku: o godz.  7.00, 8.00  – pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego, 17.00, 18.00  – Msza św. wieczorna.

W czwartek (11 lutego) przypada Światowy Dzień Chorego. Ogarnijmy modlitwą chorych naszej parafialnej wspólnoty, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na każdy dzień. Już tradycyjnie Dzień Chorego w naszej parafii odbędzie się w maju.
O godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Droga Krzyżowa (w piątek) w kościele Bożego Ciała:
– z udziałem dzieci w wieku przedszkolnym do klas III o godz. 16.00,
– z udziałem dzieci starszych o godz. 17.00,
– z udziałem dorosłych o godz. 18.00,
– o godz. 19.00 Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży.

W sobotę (13 lutego) do Bazyliki katedralnej o godz. 11.00 pielgrzymować będą Kapłani Diecezji Pelplińskiej, aby uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego.
O godz. 20.00 Apel Jasnogórski w Bazylice katedralnej.

W przyszłą niedzielę (14 lutego), pierwszą Wielkiego Postu, suma o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup udzieli posługi lektoratu i akolitatu klerykom Seminarium Duchownego. Gorzkie Żale o godz. 15.00. Kazania pasyjne w tym roku głosił będzie ks. dr Wojciech Niemczewski. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
Gorzkie żale:
– z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 11.40
– z udziałem młodzieży o godz. 13.10.

Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy pierwszą niedzielą Wielkiego Postu (14 lutego). Trwać będą do środy (17 lutego). Msze św. z nauką rekolekcyjną w Bazylice katedralnej o godz. 8.00 i 18.00. Rekolekcje głosił będzie ks. dr Radosław Karczewski. Spowiedź święta w czasie rekolekcji 30 minut przed Mszą św.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu do końca lutego w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30.