22 października w Liturgii Kościoła, obchodzimy wspomnienie obowiązkowe św. Jana Pawła II. Tego dnia w sposób szczególny swoje święto obchodzi pelplińska jedynka, której Papież z Wadowic jest patronem. Uroczyste obchody obchodziliśmy w piątek, 21 października, które rozpoczęliśmy Mszą św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza. We Mszy św. wzięło udział grono pedagogiczne szkoły nr 1 na czele z Panią Dyrektor Lucyną Bielińską, Panem Wicedyrektorom Jarosławem Rynasem, wszyscy uczniowie oraz zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Mirosław Chyła i Pani Dyrektor szkoły nr 2 Barbara Nabakowska wraz z katechetkami tej szkoły Panią Sylwią i Panią Elżbietą. Po Mszy św. zostały wręczone nagrody wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w międzyszkolnym konkursie papieskim, który odbył się kilka dni wcześniej. Msze świętą swoim śpiewem upiększyły Modraki.Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry