6 czerwca 1999 roku Następca św. Piotra papież Jan Paweł II o godz. 10.00 przewodniczył Mszy św. w Pelplinie.

Ojciec Święty spędził większą część niedzieli w stolicy diecezji pelplińskiej. Poza Mszą św. sprawowaną na Górze Biskupiej, spożył posiłek w rezydencji biskupa Jana Bernarda Szlagi oraz modlił się w bazylice katedralnej. Z Pelplina popołudniu odleciał do Elbląga.
Z tej okazji w niedzielę, 05 czerwca w Bazylice Katedralnej przed Mszą świętą o godz. 12.00, dzieci z przedszkoli będących na terenie naszego Miasta i Gminy zaśpiewały piosenki poświęcone naszemu Papieżowi, a w poniedziałek, 06 czerwca na Górze Papieskiej odbyła się modlitwa Anioł Pański, której przewodniczył ks. Proboszcz Tadeusz Brzeziński, a obecni byli również Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej oraz uczniowie wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym z ZKiW nr 1 w Pelplinie, której patronem jest św. Jan Paweł II. 

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry