Galeria zdjęć »W sobotę 23 kwietnia 2022 roku odbyły się w Chojnicach Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę halową, w której uczestniczyli również nasi ministranci, ponieważ byli zwycięzcami na etapie dekanalnym i rejonowym. O godz. 9:30 w Chojnickiej Bazylice została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Po Mszy św. uczestnicy przeszli do Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach im. Jana Karnowskiego. Gdzie kategoria najmłodsza zagrała swój turniej na sali gimnastycznej, a pozostałe dwie kategorię na orliku przylegającym do szkoły. Po zaciekłej walce zwycięzcami okazali się:

W kategorii ministrant 2010-2014:

I miejsce – parafia Czarna Dąbrówka

II miejsce – parafia Wiele

III miejsce – parafia Kiełpino

wyróżnienie: parafia Kamień Krajeński i Pelplin

 W kategorii lektor młodszy 2006-2009:

I miejsce – parafia Brusy

II miejsce – parafia Tuchlino

III miejsce – parafia Kamień Krajeński

wyróżnienie: parafia Kamionka i Stężyca

 W kategorii lektor starszy 2001-2005:

I miejsce – parafia Wiele

II miejsce – parafia Parchowo

III miejsce – parafia Cekcyn

wyróżnienie: parafia Pelplin i Rozłazino

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się 27-28 czerwca 2022 roku w Kołobrzegu.  
Chcielibyśmy pogratulować naszym ministrantom, że są w najlepszej piątce drużyn piłkarskich w naszej diecezji. 

 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry