Nasze Świetlikowe półkolonie rozpoczęliśmy od wyjazdu do parku wodnego w Kościerzynie. Choć poranek był deszczowy i dość ponury nam dopisywały humory. Kiedy oddawaliśmy się wodnym zabawom na zewnątrz zdołało przebić się słońce, dzięki czemu po powrocie z Kościerzyny mogliśmy zakończyć nasze spotkanie ogniskiem i wspólnymi zabawami w ogrodzie Księdza Proboszcza.

 

Kolejny dzień spędziliśmy w Pelplinie. Aby nie stać się częścią niechlubnej zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie”, poznaliśmy nieco bliżej część pięknej historii naszego rodzinnego miasta. Odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce – pelplińskie skryptorium – gdzie pan Grzegorz Kilian w ciekawy sposób przybliżył nam czasy, kiedy Pelplin był ważnym miejscem gdzie rozkwitała polska kultura. No a potem... przyszedł czas na poznanie praktycznej strony życia pelplińskich skrybów... Gęsim piórem i atramentem poćwiczyliśmy kaligrafię. :-) Później pyszny krupnik w stołówce pelplińskiej „Jedynki”, na deser smaczne lody i w ten sposób przygotowaliśmy się do zabaw sportowych.
W międzyczasie, przygotowaliśmy się też do następnego dnia zajęć, poznaliśmy historię zabawnych filmowych stworków – Minionków. Nauczyliśmy się też jak samodzielnie wykonać takiego filmowego stworka.

I znów wyjazd... Tym razem do Tczewa. Najpierw dwugodzinna zabawa w niebywale ciekawym miejscu – Stacji Dobrego Czasu. Czas spędziliśmy w mniejszych grupach, w których dzieci mogły bawić się w sali zabaw kryjącej wiele zaskakujących niespodzianek, konstruować ciekawe budowle przy pomocy EduKlocków oraz poznać tajniki otaczającego nas świata na nietypowych warsztatach chemicznych.

Odwiedziliśmy też nadwiślański bulwar, gdzie pokrzepiliśmy się nieco, żeby nie zabrakło nam sił do zabawy na placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu. Pobyt w Tczewie zakończyliśmy seansem filmowym – zobaczyliśmy trzecią część historii Minionków.

Po powrocie do Pelplina czekała na nas smaczna niespodzianka, której autorką była pni Agnieszka Serocka-Neumann. No i oczywiście rozstrzygnięcie konkursu na własnoręczne wykonanie Mionionka. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy: Marta i Paweł Rokosz oraz Karol Neumann. Wszystkie stworki były wyjątkowe, a ich autorzy wykazali się wielką fantazją.

 

Organizacja półkolonii możliwa była dzięki wielkiej życzliwości
i finansowemu wsparciu wielu instytucji i osób.
Wspierali nas: Marszałek Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin,
Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych MiG Pelplin,
Masarnia „Rąbała”, Piekarnia „Meler”, Caritas Diecezji Pelplińskiej, Parafia Katedralna w Pelplinie.

Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć »

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry