Parafia Katedralna w Pelplinie organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową (EDK), która odbędzie się 08 kwietnia (piątek) Mszą świętą o godz. 20.00 w Bazylice Katedralnej. Po Uroczystej Mszy świętej, sprawowanej przez Ks. Proboszcza Tadeusza Brzezińskiego, wszyscy uczestnicy EDK przejdą trasą św. Jana Pawła II z Pelplina do Piaseczna - łącznie 40 km. Wszystkie materiały do pobrania, trasa, oraz zapisy znajdują się na stronie

https://www.edk.org.pl/trasa-edk-7060?fbclid=IwAR3v1g6CnspqNUPPVr3B4cMeTB9nFFUmfR8sI_ZE7xBwxTY3bGcKe1hrL4M.

Pakiety będzie można nabyć 30 minut przed Mszą świętą w krużgankach katedralnych. Zapraszamy, aby jeżeli to możliwe wszyscy uczestnicy EDK, skorzystali wcześniej z sakramentu pokuty i pojednania, aby dzięki temu jeszcze głębiej i owocniej przeżyć swój czas na pustyni. 

Poniżej publikujemy również link, w którym znajdują się informację, jak dobrze przygotować się do pójścia na EDK

https://www.edk.org.pl/przygotuj-sie

 

Parafia Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie | parafia-pelplin.pl

Powrót do góry