We wrześniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

W Bazylice katedralnej trwają remonty.
Wszystkie nabożeństwa odprawiane są w kościele Bożego Ciała.

Dzisiaj pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Pomorza i Matki Jedności.
Pielgrzymka do Piaseczna wyruszyła o godz. 5.15.
Powrót do Pelplina około godz. 18.00.
Tego dnia przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
Od 8 do 14 września trwają Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (13 września) 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.
O godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

W sobotę (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Tego dnia odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Piaseczna. Program pielgrzymki został przedstawiony przez katechetów.
Termin uroczystości komunijnej w roku 2020 ogłosimy w niedzielę (22 września) na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy na nią rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Stołu Pańskiego.

W dniach 14 i 15 września w Pelplinie odbędzie się XIX Jarmark Cysterski w ramach 27. Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „POLSKI SPLOT”.
Program wydarzeń umieszczony jest na afiszach na terenie naszego miasta.

Porządek Mszy św. w kaplicy pw. Świętego Józefa:
– od poniedziałku do piątku o godz. 6.45;
– w sobotę o godz. 9.30 Msza św. za chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień;
– w niedzielę o godz. 9.30.

Odeszli do wieczności:
śp. Edmund Blum, zamieszkały przy ul. Dworcowej 11