W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

W Bazylice katedralnej trwają remonty. Wszystkie nabożeństwa odprawiane są w kościele Bożego Ciała.

Dzisiaj (28 lipca) po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

W środę o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (1 sierpnia).
O godz. 18.00
Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Tego dnia przypada dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).
– pierwszy piątek miesiąca (2 sierpnia).
Po Mszy św. o godz. 8.00
modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. od godz. 16.30.
O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci.
– pierwsza sobota miesiąca (3 sierpnia).
Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.

Porządek Mszy św. w kaplicy pw. Świętego Józefa:
– od poniedziałku do piątku o godz. 6.45;
– w sobotę o godz. 9.30 Msza św. za chorych oraz ich opiekunów i wolontariuszy prosząc o opiekę Pana Boga na każdy dzień;
– w niedzielę o godz. 9.30.
Osoby, które chciałby mieć kontakt z chorymi i pełnić funkcję wolontariuszy mogą się zgłaszać w biurze parafialnym.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

We wtorek (30 lipca) wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z grupą tczewską będą pielgrzymować nasi parafianie.
Ogarnijmy ich serdeczną modlitwą, aby trud ich pielgrzymowania przyniósł owoce dla naszej parafialnej wspólnoty oraz dla pielgrzymów.
Na drodze pielgrzymowania powitamy pątników we wtorek w godzinach popołudniowych.

Pelplińskie Centrum Sportu organizuje 4 sierpnia (w przyszłą niedzielę) w godzinach od 11.30 do 14.30 wyścig kolarski Cyklo Pelplin.
Podczas trwania wyścigu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie naszego miasta.
W szczególności na ulicach: Plac Tumski, Kościuszki, Księdza Pasierba, Limanowskiego, Starogardzka, Podgórna.
Najbliższe parkingi zostaną zlokalizowane na przystani Jana III Sobieskiego, przy Urzędzie Miasta oraz przy Miejskim Ośrodku Kultury.