W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu,
w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

W związku z decyzją władz państwowych, znoszącą od 30 maja br. limit uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r. Utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. W czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych. Wszyscy uczestnicy nabożeństw w Bazylice katedralnej i kościele Bożego Ciała są zobowiązani do zasłaniania twarzy maseczką.

Dzisiaj przypada Niedziela Misyjna, obchodzona jest pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje katolickie.
Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Nabożeństwa różańcowe w kościele Bożego Ciała:
– o godz. 17.00 z udziałem dzieci,
– o godz. 17.30 z udziałem dorosłych przed wieczorną Mszą św.

We worek (20 października) w dniu inauguracji nowego roku akademickiego Wyższego Seminarium Duchownego, Mszę św. o godz. 9.00 w Bazylice katedralnej będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

W środę (21 października) o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (22 października) dziękujemy Panu Bogu za osobę św. Jana Pawła II. Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie uczci swojego patrona Mszą św. o godz. 9.00 w Bazylice katedralnej.
O godz. 18.00 Msza św. za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele Bożego Ciała w ciągu całego tygodnia od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
– „Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich zmarłych można składać w Bazylice katedralnej na ołtarzu przy zakrystii oraz przed Mszą św. w kościele Bożego Ciała.
– „Zdrowaśki” roczne przyjmowane są w biurze parafialnym lub w zakrystii przed każdą Mszą św.
W ciągu roku modlić się będziemy za naszych zmarłych w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone na ołtarzu przy zakrystii oraz pod chórem.

W miesiącu październiku transmisje nabożeństw z kościoła Bożego Ciała na naszej stronie parafialnej www.parafia-pelplin.pl:
– w każdą środę i piątek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w łączności ze Mszą św.,
– w każdą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. dla chorych.