W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

O godz. 13.30 Chrzest święty.

We wtorek (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – uroczystość odpustowa Bazyliki katedralnej.
Porządek uroczystości:
– 14 sierpnia (poniedziałek), w wigilię Wniebowzięcia NMP o godz. 20.00 modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski w Bazylice katedralnej (na wspólną modlitwę proszę przynieść świece).
– 15 sierpnia (wtorek) Msze św. w Bazylice katedralnej w porządku niedzielnym.
O godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
O godz. 15.00 uroczyste Nieszpory. Po Nieszporach błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
Do udziału w uroczystościach odpustowych już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy.

W środę (16 sierpnia) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (17 sierpnia) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (18 sierpnia) w kościele Bożego Ciała 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę (20 sierpnia) przypada uroczystość św. Bernarda Opata i doktora Kościoła, Patrona naszej Diecezji i naszego Miasta.

W lipcu i sierpniu w środy o godz. 19.00 koncerty w Bazylice katedralnej w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30 do 17.00.