W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

W środę (5 lipca) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Tego dnia o godz. 19.00 inauguracja XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze w Pelplinie.
Festiwal trwać będzie od 5 lipca do 31 sierpnia 2017, w każdą środę o godz. 19.00.
Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed katedrą.

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
–  pierwszy czwartek miesiąca (6 lipca) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (7 lipca). Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. w Katedrze od godz. 16.30.
O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci w Bazylice katedralnej.
Na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 do kościoła Bożego Ciała zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższą niedzielę zostaną włączone przez sakrament chrztu św. do wspólnoty Kościoła.

W lipcu i sierpniu:
• w środy o godz. 19.00 koncerty w Bazylice katedralnej w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.