W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

Nabożeństwo czerwcowe w Bazylice katedralnej:
– w niedzielę o godz. 15.00
w tygodniu:
– przed Mszą św. wieczorną.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (29 czerwca) przypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła.
Msze św. w Bazylice katedralnej o godz. 7.00, 8.00, 18.00

W piątek w kościele Bożego Ciała piętnaście minut przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
–    pierwsza sobota miesiąca (1 lipca). Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30.

Spotkanie dla udających się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w poniedziałek (26 czerwca) po Mszy św. o godz 18.30.

Wspólny wypoczynek dla dzieci z parafialnej świetlicy od wtorku (27 czerwca). Szczegółowy program przekazany został dzieciom zainteresowanym świetlikowymi półkoloniami.