Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 lipca 2011 15:09

XXII niedziela zwykła 31.08.2014

W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy, znaleźli wielkoduszną gościnę, i by ich prawa były chronione.

Kończą się wakacje. Pragniemy Panu Bogu podziękować za czas wypoczynku i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży.
•    Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.
•    Tego dnia o godz. 13.30 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.
•    W poniedziałek (1 września):
– o godz. 8.00 Msza św. w Bazylice katedralnej na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży z zespołu szkół nr 2,
– o godz. 10.00. dla dzieci i młodzieży zespołu szkół nr 1.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (4 września) Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (5 września). Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Spowiedź św. w Katedrze od godz. 16.30.
O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci w Bazylice katedralnej.
– pierwsza sobota miesiąca (6 września). Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.

W tym roku dożynki gminne odbędą się 7 września w Pomyjach. Wspólne świętowanie rozpoczniemy Mszą św. dziękczynną o godz. 13.30 w Bazylice katedralnej.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.

XXI niedziela zwykła 24.08.2014

We wtorek (26 sierpnia) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Łącząc się duchowo z Jasną Górą powierzamy Pani Jasnogórskiej naszą parafialną wspólnotę.

W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

• Spowiedź święta przed nowym rokiem szkolnym i katechetycznym w piątek (29 sierpnia) w Bazylice katedralnej od godz. 15.00 do 16.00.
• W niedzielę 31 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.00 pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.
• W poniedziałek (1 września) o godz. 8.00 Msza św. w Bazylice katedralnej na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży.

XX niedziela zwykła 17.08.2014

W środę (20 sierpnia) przypada uroczystość św. Bernarda Opata i doktora Kościoła, Patrona naszej Diecezji i naszego Miasta.
Msze św. w Bazylice katedralnej o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
Tego dnia (20 sierpnia), o godz. 19.00 w Bazylice katedralnej uroczyste zakończenie XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej pod hasłem „Rok Jana Pawła II”. Wystąpią: Hana Bartošová – organy (Czechy), Śląski Oktet Instrumentów Dętych.

W czwartek (21 sierpnia) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (22 sierpnia) od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W miesiącu wakacyjnym (sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

bożej rodzicielki maryi

01.01.2012

    W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:

Aby ofiary katastrof naturalnych otrzymywały pomoc duchową i materialną, potrzebną do odbudowania życia.

    W pierwszy dzień Nowego Roku 2012 – uroczystość Świętej

Bożej Rodzicielki Maryi.

Mszę św. tego dnia o godz. 10.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup

Diecezjalny Jan Bernard Szlaga, prosząc o łaskę nieba

dla księdza infułata Tadeusza Borcza w X rocznicę śmierci.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o długoletnim proboszczu

naszej parafialnej wspólnoty.

    W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała

wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną

i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

    W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

– pierwszy czwartek miesiąca (5 stycznia):

Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium

Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– w piątek (6 stycznia) uroczystość

Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).

Msze św. w Bazylice katedralnej w porządku niedzielnym.

Suma o godz. 10.00 pod przewodnictwem

Księdza Biskupa Piotra Krupy.

Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy.

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na misje święte.

Tego dnia w kościele Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej spotkanie

dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które przez sakrament

chrztu świętego zostaną włączone do wspólnoty

Kościoła w najbliższą niedzielę.

– w pierwszą sobotę miesiąca (7 stycznia)

po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym

Najświętszym Sakramentem.

Chorych i ludzi starszych w miesiącu styczniu odwiedzamy

w ramach kolędy.

    Od stycznia 2012 roku w soboty, niedziele i święto Trzech Króli

kolędujemy od godz. 13.00, w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.

Szczegółowy plan kolęd wywieszony jest w gablocie

przed Bazyliką katedralną.

Ofiary kolędowe przeznaczone będą na wykonanie relikwiarza

do relikwii błogosławionego Jana Pawła II.

Data    Trasa kolędy

poniedziałek    ul. Mickiewicza (do torów)

wtorek    ul. Dworcowa nr 13, 14, 15, 16

środa    ul. Kopernika nr 1