W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne.
Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 18.00 w Bazylice katedralnej Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny w ramach trwającego tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan.

W piątek od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W gablocie oraz na stronie internetowej parafii (www.parafia-pelplin.pl) przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy, abyśmy mogli zaplanować już wcześniej to spotkanie. Ofiary kolędowe w tym roku przeznaczone zostaną w całości na prace remontowe na parafialnym cmentarzu. W nowym roku 2017 odwiedziny duszpasterskie w soboty i niedziele rozpoczynamy o godz. 13.00 w pozostałe dni tygodnia od godz. 15.00.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w kościele Bożego Ciała od godz. 8.30.