W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy ludzie prowadzący badania naukowe stawiali sobie za cel służenie integralnemu dobru człowieka.

Dzisiaj (29 marca), Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

Msze św. i nabożeństwa od Niedzieli Palmowej do 5 kwietnia w Bazylice katedralnej.
Kiermasz Wielkanocny w krużgankach Katedry od godz. 8.00 do 10.30. Program całego dnia wywieszony w gablocie przed kościołem.
Msza św. z błogosławieństwem palm w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla o godz. 10.00. Błogosławieństwo palm przed każdą Mszą św. Palmy będzie można nabyć przed Bazyliką katedralną.
Gorzkie Żale o godz. 15.00 w Bazylice Katedralnej. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

Od 30 marca do 1 kwietnia odbędą się rekolekcje dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Rekolekcje wygłaszane będą na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.

W Wielki Wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców i chrzestnych w Bazylice katedralnej.

Spowiedź święta dla parafii katedralnej w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek od godz. 15.30 do godz. 17.30.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.