W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.

Dzisiejszą niedzielą (27 listopada) rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
Mszę św. o godz. 10.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd ustanowienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.
Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie w katedrze.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.

Roraty od poniedziałku (28 listopada) w Bazylice katedralnej o godz. 7.00. Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdą środę o godz. 16.30 w Katedrze.

W środę o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. wieczorną i nowennę zapraszamy wspólnoty Róż Różańcowych.

W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca (1 grudnia):
Msza św. w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca (2 grudnia):
po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem,
spowiedź św. w katedrze od godz. 16.00 do 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w kościele Bożego Ciała.
– pierwsza sobota miesiąca (3 grudnia):
po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzimy tego dnia w godzinach przedpołudniowych, będzie to spowiedź święta przed świętami Bożego Narodzenia.

Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie włączyć się, wzorem lat ubiegłych, w ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
Od II Niedzieli Adwentu (4 grudnia) rozprowadzać będziemy świece na stół wigilijny:
– duże świece w cenie 12 zł,
– małe świece w cenie 6 zł.
Caritas parafialna od II niedzieli Adwentu rozprowadzać będzie opłatek na stół wigilijny.
Zebrane ofiary przekazane będą w całości na utrzymanie parafialnej świetlicy.
Opłatek wigilijny można także nabyć w zakrystii u pana kościelnego lub w biurze parafialnym.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.