W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną przyjęci nowi ministranci do wspólnoty tych, którzy posługują przy ołtarzu jako służby liturgiczne.

Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.
Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

W poniedziałek (21 listopada) o godz. 16.00 w Sali Kominkowej spotkanie andrzejkowe dla wszystkich grup dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicowych.

We wtorek (22 listopada) w liturgii wspominamy św. Cecylię. Jest to dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz chóry kościelne, schole i zespoły muzyczne. Już dzisiaj ogarniamy modlitwą członków chóru katedralnego, scholę parafialną i zespół „Quo Vadis” dziękując im za zaangażowanie w liturgię w ciągu całego roku. Parafialne grupy muzyczne pozwolą nam przeżyć dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W środę (23 listopada) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (24 listopada) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (25 listopada) od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu.
15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

Przyszłą niedzielą (27 listopada) rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Mszę św. o godz. 10.00 będzie sprawował Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd ustanowienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.
Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie w katedrze.

Roraty od poniedziałku (28 listopada) w Bazylice katedralnej o godz. 7.00.
Dzieci, do klas trzecich szkoły podstawowej włącznie, uczestniczą w roratach z lampionami w każdą środę o godz. 16.30 w Katedrze.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo