W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.

Dzisiaj (6 listopada) Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla za zmarłych Biskupów i Kanoników Kapituły Katedralnej.
Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 13.30.
Trwa Studium Małżeńskie przygotowujące młodych do sakramentalnego związku małżeńskiego. Do udziału w spotkaniach są zobowiązani wszyscy, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

W środę (9 listopada) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (10 listopada) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (11 listopada) przypada Święto Niepodległości. Suma o godz. 10.00 z modlitwami za Ojczyznę. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik na Placu Wolności.
Od godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu. 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.
Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższą niedzielę zostaną włączone przez sakrament chrztu św. do wspólnoty kościoła.

W sobotę (12 listopada) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za myśliwych i leśników oraz ich rodziny z naszego rejonu w ramach uroczystości hubertowskich.
Po Mszy św. koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej pod dyrekcją Mieczysława Leśniaka.

W przyszłą niedzielę (13 listopada) przypada Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym oraz dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą.
Mszą Świętą celebrowaną o godzinie 10.00 w Bazylice katedralnej Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zamknie obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w diecezji pelplińskiej. Będzie to okazja, aby wspólnie przeżyć dziękczynienie za ten rok łaski oraz uwielbić Boże Miłosierdzie.
Tego dnia o godz. 20.00 Apel Jasnogórski.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.

Odszedł do wieczności:
śp. Bogdan Bujnowski, zamieszkały w Pelplinie, ul. Starogardzka 3/8
Pogrzeb we wtorek o godz. 10.00.
Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu Miłosierdziu.