13 października 2016 roku wszyscy pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zebrali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bernarda Sychty by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Razem z nami w uroczystości brali udział zaproszeni goście

m.in.: pan Mirosław Chyła Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie, ks. Proboszcz Infułat Tadeusz Brzeziński, Radni Powiatu Tczewskiego członkowie Komisji Edukacji pani Elżbieta Wiśniewska i pan Zbigniew Zgoda, dyrektor Radia "Głos" ks. Prałat Ireneusz Smagliński, pani Paulina Zander przedstawiciel Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie pan Krzysztof Ruczyński, dyrektor Banku Spółdzielczego w Pelplinie pan Łukasz Lichnerowicz, gospodarz obiektu dyrektor MBP w Pelplinie i wydawca "Informatora Pelplińskiego" pani Dorota Sakowska, rodzice uczniów z przewodniczącą Rady Rodziców panią Moniką Targowską.

Uroczystość poprowadził pan Dariusz Pawelec, który po krótkim wstępie poprosił panią Lillę Brzoskowską dyrektora naszego Ośrodka o przywitanie gości. Następnie scenę przejęła młodzież. Były życzenia, wiersze i podziękowania. Jak zawsze nie zabrakło pełnego szkolnego humoru przedstawienia. Przygotowany przez panią Danutę Leszczyńską występ otrzymał gromkie brawa a widzowie wielokrotnie wybuchali śmiechem, oglądając zabawne przedstawienie. Ekipa teatralna wystąpiła w składzie: Martyna Lewandowska, Paula Majewska, Honorata Szulist, Kinga Białkowska, Angelika Cybulska, Sandra Spieck, Daniel Dembek, Seweryn Cejrowski, Marcin Walkusz, Kryspin Bonin, Kacper Dawidowski.

Podczas występu uczniom przygrywał Zespół składający się z pracowników szkoły w składzie: Pani Monika Bławat, pan Dariusz Pawelec i pan Krzysztof Kotlęga. Na okoliczność tego dnia Zespół przybrał nazwę "Monia Bend"

Kiedy przycichły brawa po występie młodych aktorów, głos zabrała pani dyrektor Lilla Brzoskowska. Wygłosiła okolicznościowe przemówienie oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom Szkoły. Dowiedzieliśmy się również, że pan Jan Świrbutowicz 14 października odbierze z rąk pana Tadeusza Dzwonkowskiego Nagrodę Starosty podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor gorąco podziękowała także pani Dorocie Sakowskiej za owocną współpracę z Miejską Biblioteką.

Wiele ciepłych życzeń usłyszeliśmy od zebranych gości. W związku z tym, że nasz Proboszcz ks. Infułat Tadeusz Brzeziński obchodził kilka dni wcześniej jubileusz urodzin pani Lilla Brzoskowska w imieniu zebranych złożyła księdzu życzenia. Wszyscy wspólnie odśpiewali tradycyjne "Sto lat". Ksiądz Proboszcz nie tylko podziękował za ciepłe słowa ale również poczęstował wszystkich pysznym tortem, który okazał się słodkim prezentem dla pracowników naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości otrzymali upominek od Samorządu Uczniowskiego. Były to czerwone długopisy do "korygowania błędów" z dołączonymi karteczkami. Na każdej znajdowały się zabawne fragmenty zawierające "humor z zeszytów szkolnych". Wszyscy uśmiali się do łez...

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszym wspólnym świętowaniu!