W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.

Przed nami pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka po naszej Ojczyźnie. Ogarnijmy serdeczną modlitwą papieża Franciszka, wypraszając opiekę dobrego Boga na trud pielgrzymi.

Dzisiaj ogarniamy modlitwą kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy św. na placu przed Bazyliką katedralną.

W poniedziałek (25 lipca) po Mszy św. wieczornej o godz 18.30 w kościele Bożego Ciała spotkanie dla uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

We wtorek (26 lipca) przypada dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.

W środę (27 lipca) o godz. 17.30 w kościele Bożego Ciała wspólna modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (28 lipca) o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice katedralnej za Wyższe Seminarium Duchowne oraz modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek (29 lipca) o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała wystawienie Najświętszego Sakramentu. 15 minut przed Mszą św. wieczorną – koronka do Miłosierdzia Bożego.

W lipcu i sierpniu:
• w środy o godz. 19.00 koncerty w Bazylice katedralnej w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) spowiedź św. 15 minut przed każdą Mszą św.

Wspólny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II codziennie o godz. 7.30 w katedrze.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie w Bazylice katedralnej od godz. 8.30.